HAKKIMIZDA

Ayhan YILDIRIM Kimdir?

Artvin Yusufeli ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitiminden sonra 1989 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu. 1991 yılında Yüksek Lisansını, 1997’da doktora eğitimini Atatürk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladı. 1997 yılında, Atatürk Üniversitesi, İspir Hamza Polat Meslek Yüksekokulu’nda yardımcı doçent oldu ve aynı yıl Teknik Programlar Bölümü’nde kurucu Bölüm Başkanı olarak 1997’den 2004 yılına kadar görev yaptı. 2004-2006 yılları arasında, Nebraska State Üniversity, College of Agricultural Sciences, Department of Fisheries and Wildlife Bölümünde misafir öğretim üyesi olarak görev yaptı. Prof. Dr. Edward J. Peter ve Doç. Dr. Mark E. Pegg ile birlikte projeler yürüttü. 2008 yılında doçent oldu ve 2011 yılında, İspir Hamza Polat Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne atandı. 2014 yılında profesör unvanı aldı. İspir Hamza Polat Meslek Yüksekokulu’nda görev yapan Prof. YILDIRIM, bölge yerel idarecileri, kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve üretici birlikleri ile birlikte insan kaynaklarının geliştirilmesi ve bölge kalkınmasına yönelik teknik destek projeleri, ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılar, sempozyumlar, paneller ve çalıştaylar düzenlemiş ve başkanlık yapmıştır. Birçok ulusal ve uluslararası projelerde araştırıcı ve yürütücü olarak görev yapan Prof. YILDIRIM, 20’si uluslararası olmak üzere 40’a yakın bilimsel çalışması bulunmaktadır.

Misyon

Atatürk Üniversitesi Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren Yıldırım Danışmanlığın misyonu , tarım, sanayi ve hizmet sektöründeki problemlere, bilgi ve tecrübesiyle, AR-GE ve proje üreterek çözüm üretebilmektir.

Vizyon

Bütün sektörlerde, yatırımcıların rüyalarında bile çözemeyeceği problemlerine AR-GE yapabilen marka bir danışmanlık firması olmaktır.

Projeler

Ulusal ve uluslararası fon kuruluşları tarafından, bilimsel çalışmalar ve bölge kalkınmasına yönelik olarak 20’nin üzerinde projede görev alınmış ve bu projeler başarıyla tamamlanmıştır. Bölge kalkınmasına yönelik olarak, uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen en önemli proje, 2006- 2008 yıllarında, Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Atatürk Üniversitesi, Padova Üniversitesi (İtalya) ve Çukurova Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttükleri, Rural Development Challenges in EU and TR (318.000,00 Avro) adlı projedir. Proje kapsamında, bölgemizde kırsal kalkınmanın gerçekleştirilebilmesi için birçok bilimsel ve eğitim çalışmaları yürütülmüştür. Bölge kalkınmasına yönelik olarak yapılar diğer önemli projeler 2011-2014 yılları arasında gerçekleştirilmiştir. Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma ajansı tarafından desteklenen “Sürdürülebilir Yerel Marka; İspir Kuru Fasulyesi” (192.000,00 TL) ve “Agro- Turizm’e İlk Adım; İspir-Pazaryolu Örneği” (378.000,00 TL) adlı projeler, yerel ürünlerin marka değerlerinin korunması markalaşmasının sağlanması için tasarlanmıştır. Ayrıca, özel sektör tarafından hazırlanan ve KUDAKA tarafından desteklenen projelerin geliştirilmesi ve uygulanmasına da katkı sağlanmıştır. Yıldırım Danışmanlık, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), projelerine de danışmanlık hizmetleri vermektedir.